برگ انجیری

مانسترا

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

گل برگ انجیری یا مونسترا گلی خیلی زیبا و رونده است. یعنی رشد طولی دارد و حتما نیاز به قیم دارد زیرا نمی تواند روی ساقه خودش بیایستد در بازار هرچه تعداد برگ هایش بیشتر باشد فیمت آن بالا می رود.

برگ انجیری گیاهی زیبا و پهن برگ است که به علت فرم برگ ها طرفداران زیادی را در سرتاسر دنیا به خود جذب کرده است. این گیاه بسیار مقاوم بوده و گزینه مناسبی برای افراد مبتدی در زمینه گل و گیاه محسوب می‌شود

گل برگ انجیری یا مونسترا گلی خیلی زیبا و رونده است. یعنی رشد طولی دارد و حتما نیاز به قیم دارد زیرا نمی تواند روی ساقه خودش بیایستد در بازار هرچه تعداد برگ هایش بیشتر باشد فیمت آن بالا می رود.
 
برگ انجیری گیاهی زیبا و پهن برگ است که به علت فرم برگ ها طرفداران زیادی را در سرتاسر دنیا به خود جذب کرده است. این گیاه بسیار مقاوم بوده و گزینه مناسبی برای افراد مبتدی در زمینه گل و گیاه محسوب می‌شود.
 
فیلودندرون برگ انجیری با نام علمی Philodendron sp از خانواده araceae گیاهی است آپارتمانی که دارای ۲۷۵ گونه همیشه سبز است و موطن آن نواحی آمریکای جنوبی و مرکزی بوده که در گلخانه‌ها و آپارتمان های کشور ما نیز پرورش داده می‌شود و اغلب گونه این جنس بالا رونده است.
از نظرنور: نزدیک پنجره با نور غیر مستقیم نیم سایه نیم آفتاب، نور دلخواه این گیاه است. مواظب اشعه مستقیم آفتاب باشید.
 
از نظر دما: درجه حرارت ایده آل شبانه برای این گیاهان بین 15 تا 20 درجه و روزانه بین 25 تا 28 درجه می باشد. این گیاهان درجه حرارت زیر 15 درجه را نیز تحمل کرده ولی فعالیت رویشی ندارند. ضمناً در درجه حرارت بالاتر از 28 درجه باید غبار پاشی مداوم انجام گیرد .
 
از نظر آب: آبیاری زیاد از اندازه برای این گیاه مضر بوده و سطح خاک در فاصله دو آبیاری باید خشک شود. در تابستان هفته ای یکبار و در زمستان هر دو هفته یکبار احتیاج به آبیاری دارد، همیشه قبل از آبیاری رطوبت سطح خاک را بازدید نمائید.
 
از نظر کود: گیاهان تازه کاشته شده و یا تازه خریداری شده را از چهار الی شش ماه نباید کود داد ولی گیاهان پا گرفته را سالی دوبار در اوایل بهار و تابستان باید تقویت نمود.
 
از نظر خاک مناسب: خاک سبک لیمونی بهترین و مناسبترین محیط برای رشد ریشه این گیاه است. از خاکهای بسته بندی شده مرغوب که موارد مصرف کلی دارند نیز می توان استفاده کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...