بایگانی نوشته‌ها


گیاهانمان را چه زمانی باید آبیاری کنیم؟

گیاهانمان را چه زمانی باید آبیاری کنیم؟

صرف نظر از نوع گیاهانی که در خانه نگهداری میکنید ، آبیاری گیاهان آپارتمانی به روش صحیح، سلامت و طول عمر گیاه شما را تعیین می کند.هر نوع گیاه نیاز به آبیاری خاص خود را دارد. آنچه برای یک گونه گیاهی مفید است ممکن است یکی دیگر از گیاهان شما را از بین ببرد.

آموزش نگهداری از پپرومیا روسو

آموزش نگهداری از پپرومیا روسو

روسو یک گیاه گرمسیری از خانواده "Piperaceae" (فلفل) است و نام لاتین آن پپرومیا روسو "Peperomia Rosso" می باشد. این گیاه در اصل از برزیل ، آمریکای جنوبی و آمریکای مرکزی می آید. نام این دسته گیاهان از دو کلمه یونانیPeperi” " به معنی فلفل و "Homoios" به معنی شباهت گرفته شده است. این گیاهان در واقع شبیه گیاهان فلفل (فلفل سیاه) هستند.

نگهداری از برگ بیدی نانوک

نگهداری از برگ بیدی نانوک

گیاهان برگ بیدی شامل گونه های فراوان مشابه به هم میباشند، شاید یکی از آنها گیاه یهودی سرگردان یا گیاه اینچ باشد که در اکثر منازل ما ایرانیان وجود دارد یا یکی دیگر از گونه های جدید و زیبای این گیاه "برگ بیدی نانوک" (Tradescantia Nanouk)میباشد که در این مقاله به آموزش نگهداری و قلمه زنی این گیاه خیره کننده پرداخته و در آخر به مشکلات رایج این گیاه میپردازیم.

هر آنچه درباره لیندا باید بدانیم

هر آنچه درباره لیندا باید بدانیم

Ponytail Palm به معنی نخل دم اسبی، که با نام های Beaucarnea Recurvata یا Nolina و در ایران به نام لیندا شناخته می شود ، یک گیاه خانگی با ظاهری متمایز است که ساقه ای قهوه ای و ضخیم دارد و ناحیه پایین آن که متورم تر است آب را ذخیره می کند. برگهای باریک و مجعد و سبز تیره این گیاه مانند آب یک فواره از آن سرازیر می شوند.

آموزش نگهداری از برگ بیدی

آموزش نگهداری از برگ بیدی

گیاهان برگ بیدی جزو گیاهان آپارتمانی هستند که می توانند در یک گلدان به صورت آویز رشد کنند تا برگهای طولانی و دنباله دار خود را به زیبایی به نمایش بگذارند یا در گلدانی به صورت فشرده نگهداری شوند. این گیاهان تنوع بسیار زیادی دارند و نگهداری از آنها بسیار آسان و و از بین بردن آن ها بسیار سخت خواهد بود ، برگ بیدی گیاهی بسیار مناسب برای نگهداری در محیط آپارتمانی نیز میباشد.

عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...