آموزش نگهداري از گياهان


در اين بخش مي توانيد ياد بگيريد چگونه از گياهان خود نگهداري كنيد. اطلاعات بسياري در مورد نحوه آبياري، كوددهي، شرايط دما يا نور و مقابله با بيماري هاي گياهان كسب كنيد.

نام گياه خود را جستجو كنيد و نكات آموزشي مورد نظر خود را در مقالات نكهداري از گياهان پيدا كنيد.


9 مشکل رایج گیاه زاموفیلیا و روش درمان آنها

9 مشکل رایج گیاه زاموفیلیا و روش درمان آنها

شایع ترین مشکلات گیاه زاموفیلیا زردی برگ ها و پوسیدگی ریشه ناشی از آبیاری بیش از حد است. همچنین به دلیل نور زیاد، گرما، کود دهی بیش از حد یا رطوبت کم، مستعد قهوه ای شدن برگ ها هستند. نور روشن، غیر مستقیم، خاک با زهکشی خوب و آبیاری محتاطانه از اکثر مشکلات جلوگیری می کند.

5 علت وجود لکه های سیاه روی برگ گیاهان آپارتمانی

5 علت وجود لکه های سیاه روی برگ گیاهان آپارتمانی

لکه های سیاه آخرین چیزی است که می خواهیم روی برگ های زیبای گیاه آپارتمانی خود ببینیم در این مقاله به بررسی دلیل ایجاد لکه‌ های سیاه روی برگ‌های گیاهان آپارتمانی و بهترین راه برای از بین بردن آنها می‌پردازیم.

نحوه نگهداری و مراقبت از نخل اریکا

نحوه نگهداری و مراقبت از نخل اریکا

نخل اریکا (Dypsis lutescens) یک انتخاب فوق العاده برای آوردن حس لمس مناطق استوایی به خانه شما است. این گیاه در دسته‌هایی از ساقه‌های باریک و در عین حال بلند رشد می‌کند و ظاهر برگها همچون پر میباشد. این گیاه در شرایط آب هوایی گرم و مرطوب به خوبی رشد میکند. نخل اریکا یک گیاه آپارتمانی بسیار محبوب است که می تواند چندین سال فضای سبز دوست داشتنی برای منزل شما فراهم کند.

همه چیز درباره نخل شامادورا

همه چیز درباره نخل شامادورا

با نگهداری از نخل شامادورا در خانه ،حس حال مناطق استوایی را میتوانید به خانه تان بیاورید. با اینکه بسیاری از نخل ها در محیط های آپارتمانی به خوبی رشد نمیکنند، نخل شامادورا به خوبی رشد خواهد کرد، همچنین این گیاهان به عنوان گیاهان آپارتمانی با نگهداری آسان و مقاوم در نظر گرفته میشوند. در زیر خلاصه ای از شرایط مراقبت و نگهدری از آنها آمده است.

همه چیز درباره نخل مرداب

همه چیز درباره نخل مرداب

گیاهان آپارتمانی نخل مرداب(Cyperus Alternifolius- Cyperus Papyrus) معمولاً به نام‌های چتر، گیاه چتر، پاپیروس چتر، چتری یا نخل چتر شناخته می‌شوند. آنها از دسته گیاهانی هستند که از بین بردنشان از طریق آبیاری زیاد غیر ممکن میباشد.

نحوه نگهداری از گل شیپوری

نحوه نگهداری از گل شیپوری

گیاه شیپوری دارای گلهای زیبایی میباشد که معمولا در دسته گلهای عروس یا مناسبت های خاص از آنها استفاده میشود.گلهای آن در رنگ های مختلف، از سفید و صورتی کم رنگ گرفته تا رنگ های دراماتیک مانند نارنجی روشن، مشکی و... وجود دارند. آنها به عنوان یک گل شاخه بریده ماندگاری طولانی نیز دارند همچنین در گل آرایی عروسی ها گل بسیار محبوبی میباشند.

معرفی ساکولنت رشته مروارید یا غوره ای

معرفی ساکولنت رشته مروارید یا غوره ای

گیاهان رشته مروارید(String of pearls) که با نام های مختلفی همچون کاکتوس رشته تسبیحی ،سنسیو ،کاکتوس غوره ای و... شناخته میشوند، ساکولنت های بی نظیری با برگهای سبز نخودی شکل هستند.همچنین برگ های این ساکولنت روی ساقه های دنباله دار آن رشد می کنند که به زیبایی روی کناره های گلدان ها آویزان میشوند. می‌توانید از این ساقه‌ها برای تکثیر گیاه استفاده کنید، سرعت رشد این گیاه زیاد میباشد اما عمر رشته مروارید بدون تکثیر کوتاه خواهد بود.

شرایط نگهداری و مراقبت از دراسنا

شرایط نگهداری و مراقبت از دراسنا

اگر ظاهر درختان آپارتمانی را دوست دارید اما از نیازهای مراقبتی چالش برانگیز این درختان از جمله فیکوس لیراتا می ترسید، چرا به جای آنها، دراسنا را در نظر نگیرید؟ یک گیاه دراسنای بالغ دقیقاً شبیه یک درخت با ساقه‌های بلند و پرپشت در قسمت بالایی آن است، اما فاقد پیچیدگی معمولی درختان آپارتمانی دیگر. یک گیاه ایده آل برای مبتدیان!

شرایط نگهداری از پاچیرا یا درخت پول

شرایط نگهداری از پاچیرا یا درخت پول

پاچیرا(Pachira Aquatica) یا درخت پول(money tree) یک گیاه شاخ و برگ دار آپارتمانی و زیبا است که به خانه شما حس سرزمین های گرمسیری می بخشد. پاچیرا که بومی مکزیک تا شمال آمریکای جنوبی است، در تایوان و دیگر کشورهای آسیای شرقی نیز بسیار محبوب میباشد.

نحوه نگهداری از لیتوپس یا سنگهای زنده

نحوه نگهداری از لیتوپس یا سنگهای زنده

سنگ‌های زنده(Living stone)، که به عنوان گیاهان سنگریزه نیز شناخته می‌شوند، ساکولنت‌های کوچک غیرعادی هستند که شبیه سنگ‌ریزه‌ها و سنگ‌هایی هستند که در زیستگاه‌ بومی خود در آفریقا وجود دارند.

عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...