آیا به دنبال روش هایی هستید تا گیاهان آپارتمانی خود را شاداب و سرحال نگه دارید؟ نکات و ترفندهای مختلفی برای شاداب نگاه داشتن گیاهان آپارتمانی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید، بنابراین اجازه دهید در این مقاله، تعدادی از آنها را بررسی کنیم.

چگونه گیاهان آپارتمانی را شاداب نگه داریم؟

 در اینجا چند روش فوق العاده برای شادابی گیاهان آپارتمانی آورده ایم که می توانید از آنها برای گیاه خود استفاده کنید:

  • آیا تا به حال آب مواد غذایی خود را بازیافت کرده اید؟ می توانید از آبی که برای پخت و پز استفاده شده است، دوباره استفاده کنید و به گیاهان آپارتمانی خود بدهید. هر آبی که برای جوشاندن سبزیجات، برنج، ماکارونی یا تخم مرغ استفاده می شود، می تواند برای آبیاری گیاهان استفاده شود. این آب پر از مواد مغذی است و به عنوان یک کود خانگی عمل می کند. فقط از خنک شدن آب قبل از آبیاری گیاهان مطمئن شوید و اگر داخل آب نمک وجود داشته باشد از آن برای آبیاری استفاده نکنید.           
9 روش آسان و ارزان برای ساخت کود طبیعی برای گیاهان آپارتمانی
  • آیا می دانستید که با ایجاد یک گلخانه کوچک از وسایل معمول خانگی می توانید به راحتی محیطی مرطوب برای گیاهان کوچک یا گیاهانی که سعی در تکثیر آنها دارید ایجاد کنید؟ می توانید به راحتی از یک شیشه درب دار یا حتی یک پارچ پلاستیکی شفاف که از وسط نصف شده است برای قرار دادن روی گیاهان خود استفاده کنید. این روش به ویژه برای تکثیر قلمه ها خوب عمل می کند زیرا رطوبت به روند تکثیر و ریشه زایی فوق العاده کمک می کند.
  •  از تفاله قهوه برای گیاهان خود استفاده کنید. به جای دور ریختن تفاله های قهوه، مقداری از آن را در خاک گیاهان خود مخلوط کنید.
  •  اگر چند روزی در خانه نیستید از یک بطری آب معدنی قطره چکان برای آبیاری آهسته گیاهان خود استفاده کنید. به سادگی یک بطری خالی را با آب پر کنید و آن را در خاک فرو کنید. آب به آرامی در خاک رها می شود و تا زمانی که رفته اید دیگر نگران گیاه خود نخواهید بود.آبیاری گیاهان خانگی در مدتی که به مسافرت رفته اید با قطره چکان
  •  برگ های خود را گردگیری کنید. اگر بر روی برگ های گیاه شما گرد و غبار نشسته باشد، نمی توانند عملکرد طبیعی خود را انجام دهند. به سادگی برگ های خود را زیر دوش یا سینک ظرفشویی آبکشی کنید، یا هر برگ را با یک اسفنج مرطوب یا پارچه نرم پاک کنید. این یکی از بهترین روش ها برای شادابی گیاهان آپارتمانی است.
چرا باید برگ گیاهان آپارتمانی را تمیز کنید؟
  • در نهایت، حتما گلدان های گیاهان خود را به طور مرتب بچرخانید. این کار باعث رشد یکنواخت‌ تر گیاه شما میشود و نور را به شیوه‌ای متعادل‌ تر برای همه برگ‌ ها توزیع می‌کند. به سادگی هر بار که به گیاه خود آب می دهید کمی گلدان را بپرخانید. 

هیچ میانبری در مراقبت از گیاهان وجود ندارد، اما تمام این نکات و ترفندها  کمک زیادی به شاداب نگه داشتن گیاهان شما می کند.