دراسنا برگ بلالی

Cornstalk

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

گیاه آپارتمانی دراسنا برگ بلالی. نام علمی: Dracaena fragrans. نام انگلیسی: Corn plant, Cornstalk dracaena. خانواده: مارچوبگان (Asparagaceae) زیبایی پاسیو ها با برگ های براق و چشم نواز دراسنای برگ بلالی دوچندان می شود و این گیاه، از گیاهان آپارتمانی پر طرفدار است. بومی مناطق استوایی غرب افریقاست و در آنجا ارتفاع آن به 4.5 الی 15 متر هم می رسد، اما در نگهداری آپارتمانی 1 الی حدود 2 متر قد می کشد. بخاطر نگهداری آسان و دوام و سرعت رشد کند، دراسنا برگ بلالی تا مدت ها جایش را در ترکیب دکور آپارتمان حفظ می کند گل های زرد-سفید کوچک و معطر بر خوشه های انتهایی در زمستان-بهار می رویند و غیر از بوی خوش جنبه زیبایی نیز دارند و در ابتدای رویش رنگ صورتی ملایمی دارند.

گیاه آپارتمانی دراسنا برگ بلالی. نام علمی: Dracaena fragrans. نام انگلیسی: Corn plant, Cornstalk dracaena. خانواده: مارچوبگان (Asparagaceae)
 
زیبایی پاسیو ها با برگ های براق و چشم نواز دراسنای برگ بلالی دوچندان می شود و این گیاه، از گیاهان آپارتمانی پر طرفدار است. بومی مناطق استوایی غرب افریقاست و در آنجا ارتفاع آن به 4.5 الی 15 متر هم می رسد، اما در نگهداری آپارتمانی 1 الی حدود 2 متر قد می کشد. بخاطر نگهداری آسان و دوام و سرعت رشد کند، دراسنا برگ بلالی تا مدت ها جایش را در ترکیب دکور آپارتمان حفظ می کند
گل های زرد-سفید کوچک و معطر بر خوشه های انتهایی در زمستان-بهار می رویند و غیر از بوی خوش جنبه زیبایی نیز دارند و در ابتدای رویش رنگ صورتی ملایمی دارند.
 
میوه های این گیاه نیز حبه های قرمز رنگی به قطر 1 الی 2 سانتیمتر هستند و بذر گیاه را در خود دارند، که البته این گل ها و میوه در آپارتمان بر گیاه ظاهر نمی شوند و زیبایی دراسنا برگ بلالی، به همان برگ های براق و پهن است.
 
برگهایی پهن  و سبز رنگ با نوارهای سفید موزی دارد وارتفاع آن در خاستگاه اصلی خود و در هوای ازاد به ۴ متر نیز میرسد.
گیاهان جوان برای کاشت گروهی با گیاهان دیگر مناسب می باشند.  
این گیاه کاملا مناسب برای افرادی است که زیاد به سفر می‌روند و کمتر درمحیط خانه حضور دارند.
 
از نظر نور: دراسنای بلالی به محیط روشن و پر نور اما به دور از تابش مستقیم آفتاب احتیاج دارد. سرعت رشد گیاه در محیط پرنور بالا می رود.
 
از نظر دما: دمای ایده آل برای این گیاه دمای 15 تا 24 درجه است. دمای 12 درجه یه پایین باعث از بین رفتن گیاه می شود و برگ های آن ریزش پیدا می کنند و دمای بالا هم باعث سوخثگی و زرد رنگ شدن برگ ها می شود.
 
از نظر آبیاری: دراسنا بلالی نسبت به خشکی آسیب پذریر است. خاک گیاه را مرطوب نگه دارید اما برای جلوگیری از پوسیدگی گیاه، بهتر است که خاک  گیاه در بین دو آبیاری خشک شود و سپس آبیاری مجدد انجام شود. در زمستان هم  باید گیاه را کمتر آبیاری کنید.
 
از نظر خاک: این گیاه، خاک کمی اسیدی را دوست دارد پس برای ترکیب خاک آن از خاک باغچه+خاک برگ+ شن می توان استفاده کرد. یا می توان از خاک های مخصوص گیاهان گلدانی که زهکش خوبی هم داشته باشند استفاده کرد.
 
از نظر کود: این گیاه را می توان در فصل رشد هر 3-2 هفته یکبار با یک کود مایع مخصوص گیاهان آپارتمانی و یا هر ماه با یک کودی مثل 10-10-10 آن را تغذیه مصنوعی کرد. تعویض گلدان باید هر 3-2 سال یکبار با یک شماره بالاتر انجام شود.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...