بایگانی نوشته‌ها


معرفی ساکولنت رشته مروارید یا غوره ای

معرفی ساکولنت رشته مروارید یا غوره ای

گیاهان رشته مروارید(String of pearls) که با نام های مختلفی همچون کاکتوس رشته تسبیحی ،سنسیو ،کاکتوس غوره ای و... شناخته میشوند، ساکولنت های بی نظیری با برگهای سبز نخودی شکل هستند.همچنین برگ های این ساکولنت روی ساقه های دنباله دار آن رشد می کنند که به زیبایی روی کناره های گلدان ها آویزان میشوند. می‌توانید از این ساقه‌ها برای تکثیر گیاه استفاده کنید، سرعت رشد این گیاه زیاد میباشد اما عمر رشته مروارید بدون تکثیر کوتاه خواهد بود.

شرایط نگهداری و مراقبت از دراسنا

شرایط نگهداری و مراقبت از دراسنا

اگر ظاهر درختان آپارتمانی را دوست دارید اما از نیازهای مراقبتی چالش برانگیز این درختان از جمله فیکوس لیراتا می ترسید، چرا به جای آنها، دراسنا را در نظر نگیرید؟ یک گیاه دراسنای بالغ دقیقاً شبیه یک درخت با ساقه‌های بلند و پرپشت در قسمت بالایی آن است، اما فاقد پیچیدگی معمولی درختان آپارتمانی دیگر. یک گیاه ایده آل برای مبتدیان!

شرایط نگهداری از پاچیرا یا درخت پول

شرایط نگهداری از پاچیرا یا درخت پول

پاچیرا(Pachira Aquatica) یا درخت پول(money tree) یک گیاه شاخ و برگ دار آپارتمانی و زیبا است که به خانه شما حس سرزمین های گرمسیری می بخشد. پاچیرا که بومی مکزیک تا شمال آمریکای جنوبی است، در تایوان و دیگر کشورهای آسیای شرقی نیز بسیار محبوب میباشد.

نحوه نگهداری از لیتوپس یا سنگهای زنده

نحوه نگهداری از لیتوپس یا سنگهای زنده

سنگ‌های زنده(Living stone)، که به عنوان گیاهان سنگریزه نیز شناخته می‌شوند، ساکولنت‌های کوچک غیرعادی هستند که شبیه سنگ‌ریزه‌ها و سنگ‌هایی هستند که در زیستگاه‌ بومی خود در آفریقا وجود دارند.

عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...